ChessAcademy.am
Նորություններ

2023-11-06    Ավարտվեց ուսուցիչների պարտադիր ատեստավորումը
Ս/թ.-ի հոկտեմբերի 27-ին ավարտվեց ուսուցիչների պարտադիր ատեստավորումը: Պարտադիր ատեստավորմանը մասնակցեցին  67 ուսուցիչ Երևանից և մարզերից 3 խմբով առկա, հեռակա և համակցված ձևաչափերով: «Շախմատ» առարկայից պարտադիր ատեստավորման շեմը հաղթահարեցին թվով 66 մասնակից, որոնք կստանան իրենց վկայականները 5 տարի ժամկետով: ...
Ավելին



2023-10-16    ՀՀ դպրոցականների շախմատի17-րդ օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլ
Ս/թ.-ի հոկտեմբերի 8-ից 10, Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ ՀՀ դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլը: Մասնակցում էին 14 թիմեր` Երևանից և մարզերից: 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրեց Երևանի N 11 հիմնական դպրոցի թիմը՝ Ագասարով Բենիկ Մաղաքյան Հայկ Մնացականյան Տիգրան Կրկաշարյան Սոնա Ուսուցիչ՝ Հովհաննիսյան Թովմաս 2-րդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Գյումրու...
Ավելին



2023-08-01    Ուսուցիչների պարտադիր ատեստավորում
Ս․թ․-ի օգոստոսի 20-ից Հայաստանի շախմատի ակադեմիան սկսում է շախմատի ուսուցիչների հերթական ատեստավորումը։ Ատեստավորմանը մասնակցելու համար անցեք հետևյալ հղումով՝ https://forms.gle/jn9uFQJNUbtbgGQG7 ...
Ավելին



2023-08-01    Ավարտվեց շախմատի ուսուցիչների եռօրյա վերապատրաստման դասընթացները
Ավարտվեց շախմատի ուսուցիչների եռօրյա վերապատրաստման դասընթացները: Դասընթացներն անցկացվեցին առցանց և առերես տարբերակով: Երևանում և մարզերում վերապատրաստմանը մասնակցեցին շուրջ 350 ուսուցիչ:      ...
Ավելին



2023-07-05    Ուսուցիչների վերապատրաստում. 2023
Ս/թ. հուլիսի 6-ից Հայաստանի շախմատի ակադեմիան սկսում է ուսուցիչների եռօրյա վերապատրաստման դասընթացները՝ առցանց և առերես տարբերակով: Ստորև կարող եք ծանոթանալ գրաֆիկին. 1. Արմավիրի մարզ - 06-08.07.23 2. Սյունիքի մարզ - 11-13.07.23 3. Շիրակի մարզ - 13-15.07.23 4. ք. Երևան, Կոտայքի մարզ - 13-15.07.23 5. Լոռու մարզ - 12-14.07.23, 17-19.07.23 6. Գեղարքո...
Ավելին



2023-06-06    ՀՀ դպրոցականների շախմատի17-րդ օլիմպիադայի 3-րդ՝ մարզային փուլ
Ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 3-րդ՝ մարզային փուլը: Մարզերից եզրափակիչ փուլ անցան հետևյալ դպրոցները՝ Արարատի մարզ՝ ք. Վեդի N2 հիմնական դպրոցը Արմավիրի մարզ՝ ք. Էջմիածնի N 12 հիմնական դպրոցը Արագածոտնի մարզ՝ ք. Աշտարակ Վարդգես Պետրոսյանի անվան դպրոցը Լոռու մարզ` ք. Սպիտակի N 1 հիմնական դպրոցը Սյունիքի մարզ՝ ք. Գորիսի Ա. Բակունցի անվ...
Ավելին



2023-05-19    ՀՀ դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլ
Ս/թ մայիսի 18-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում ավարտվեց Երևան քաղաքի դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլը: Մասնակիցներին շնորհավորեցին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հիմնադիր-տնօրեն Սմբատ Լպուտյանը և ՀԲԸՄ հատուկ ծրագրերի գծով համակարգող Ինեսա Մարգարյանը: Մրցաշարին մասնակցում էին 2-րդ փուլը հաղթահարած 10 դպրոցներ Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից: 4-րդ՝ ե...
Ավելին



2023-03-21    Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլը. Երևան
 Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ համայնքային փուլը՝ Երևան քաղաքում: Հաղթող թիմերը նվաճեցին 17-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլի ուղեգիր: Հիշեցնենք, որ 3-րդ փուլը տեղի է ունենալու ս. թ. մայիսի 20-ից մայիսի 30-ը ընկած ժամանակահատվածում: Ստորև կարող եք տեսնել Երևան քաղաքի վարչական շրջանների 1-ին տեղ զբաղեցրած դպրոց...
Ավելին



2023-03-20    17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Շենգավիթ
Այսօր` մարտի 20-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի ունեցավ Երևան քաղաքի դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ՝ համայնքային փուլի վերջին հանդիպումը:   Մրցեցին Շենգավիթ վարչական շրջանի դպրոցների թիմերը՝ թվով 27 թիմ: Առաջին 3 տեղերը զբաղեցրեցին հետևյալ դպրոցները.  3-րդ տեղ – թիվ 38 հիմնական դպրոց  2-րդ տեղ – թիվ 161 հիմնական դպրոց  1-ին տեղ – Քվան...
Ավելին



2023-03-17    17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան
 Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում շարունակվում է Երևան քաղաքի դպրոցականների շախմատի 17-րդ օլիմպիադայի 2-րդ՝ համայնքային փուլը:  Այսօր՝ մարտի 17-ին մրցեցին Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան վարչական շրջանների դպրոցների թիմերը՝ թվով 20 թիմ: Առաջին 3 տեղերը զբաղեցրեցին հետևյալ դպրոցները.  3-րդ տեղ – թիվ 87 հիմնական դպրոց  2-րդ տեղ – Ֆիզմաթ դպրոց  1-ին տեղ – Բյուրակն կրթահ...
Ավելին



Բոլոր նորությունները



Developed by LAB64 LLC