ChessAcademy.am
2016-05-08    ԱՎԱՐՏՎԵՑ ՀՀ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՇԱԽՄԱՏԻ 10-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՓՈՒԼԸ
Ս/թ մայիսի 8-ին ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի փակման արարողությունը: Lավագույն արդյունքի համար պարգևատրվեցին.  1-ին խաղատախտակ - Շանթ Սարգսյանը՝ 17 հնարավորից վաստակելով 16 միավոր:  2-րդ խաղատախտակ - Սամվել Խաչատրյանը՝ 17 հնարավորից վաստակելով 15 միավոր:  3-րդ խաղատախտակ - Վարդգես Հովհաննիսյանը՝ 17 հնարավորից վաստակելով 14 միավոր: ...
Ավելին


2016-05-06    ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՅՑԵԼՈՒԹՅՈՒՆԸ ՃՈՊԱՆՈՒՂԻ ԵՎ ՍՊՈՐՏ ԲԱԶԱ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի մասնակիցները խաղից հետո այցելեցին Ծաղկաձորի ճոպանուղի, այնուհետև՝ Սպորտ բազա, որտեղ նրանց ողջունեցին հայ անվանի գրսմայստերները, ովքեր այս ժամկետներում անցկացնում են Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնության ուսումնամարզական հավաքներ:         ...
Ավելին


2016-05-06    ԽԱՂԱՐԿՎԵՑԻՆ 1-6-ՐԴ ՏՈՒՐԵՐԸ
Այսօր՝ ս/թ․ մայիսի 6-ին, ք․ Ծաղկաձորի Գրողների ստեղծագործական տանն ազդարարվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի մեկնարկը։ Խաղարկվեցին 1-6-րդ տուրերը, որոնց արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ հետևելով հղմանը․ www.chess-results.com ...
Ավելին


2016-05-05    ՄԵԿՆՐԿԵՑ ՀՀ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՇԱԽՄԱՏԻ 10-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՓՈՒԼԸ
Ս/թ․ մայիսի 5-ին, մեր հայրենիքի ամենաչքնաղ անկյուններից մեկում՝ շախմատային քաղաք դարձած գեղատեսիլ Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետության դպրոցականների շախմատի հոբելյանական 10-րդ օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի բացման արարողությունը։  Եզրափակիչ փուլի իրավունք էին նվաճել Երևան քաղաքի, ՀՀ բոլոր մարզերի, Ջավախքի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 18 ուժեղագույն դպ...
Ավելին


2016-04-02    ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՇԱԽՄԱՏԻ 10-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ` ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ 3-ՐԴ ՓՈՒԼ
Ս/թ մարտի 31-ին, Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցավ Երևան քաղաքի դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլը: Մասնակիցներին շնորհավորեցին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հիմնադիր-տնօրեն Սմբատ Լպուտյանը և ՀԲԸՄ կենտրոնական վարչական ժողովի անդամ Վազգեն Յակուբյանը: Մրցաշարին մասնակցում էին 2-րդ փուլը հաղթահարած 10 դպրոցներ Երևանի տ...
Ավելին


2015-11-19    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ԷՐԵԲՈՒՆԻ-ՆՈՒԲԱՐԱՇԵՆ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում վերջին օրը հանդիպեցին էրեբունի-Նուբարաշեն վարչական շրջանի 23 դպրոցական թիմեր:  Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց թիվ 119 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Սարգսյան Շանթ • Սայան Հակոբ • Հովհաննիսյան Վարդգես • Գրիգորյան Լիանա • Փարվանյան Սահակ – ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-րդ տեղերը համապատասխ...
Ավելին


2015-11-18    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ԿԵՆՏՐՈՆ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Կենտրոն վարչական շրջանի 25 դպրոցական թիմեր:  Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց թիվ 55 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Դավթյան Արթուր • Խաչատրյան Սամվել • Նանյան Գեորգի  • Հովհաննիսյան Մանե • Միսակյան Սամվել – ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-րդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեց...
Ավելին


2015-11-17    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ՆՈՐ ՆՈՐՔ - ՆՈՐՔ-ՄԱՐԱՇ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Նոր Նորք և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների 21 դպրոցական թիմեր: Մինչ խաղի սկիզբը մասնակից թիմերին ողջունեցին Անանիա Շիրակացի Ճեմարանի շնորհալի սաները (տեսանյութ): Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց թիվ 164 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Դավթյան Դավիթ • Գրիգորյան Էդուարդ • Ման...
Ավելին


2015-11-16    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ՔԱՆԱՔԵՌ-ԶԵՅԹՈՒՆ - ԱՎԱՆ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Քանաքեռ-Զեյթուն և Ավան վարչական շրջանների 20 դպրոցական թիմեր: Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց ՀՀ ԿԳՆ ԵՊՀ-ին առընթեր ֆիզմաթ հատուկ դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Դիլանյան Վաչագան • Մկրտչյան Լևոն • Պետրոսյան Սահակ • Թովմասյան Աննա • Առաքելյան Արմինե – ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-ր...
Ավելին


2015-11-13    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ՄԱԼԱԹԻԱ-ՍԵԲԱՍՏԻԱ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի 18 դպրոցների թիմեր: Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց թիվ 162 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Սարուխանյան Հակոբ • Բրուտյան Համլետ • Նալբանդյան Դավիթ • Ասատրյան Ժասմեն • Մարտիրոսյան Ռուբեն - ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-րդ տեղերը համապատասխան...
Ավելին


2015-11-12    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ՇԵՆԳԱՎԻԹ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Շենգավիթ վարչական շրջանի 27 դպրոցների թիմեր: Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց ՀՀ ԿԳՆ Շենգավիթ վարչական շրջանի թիվ 74 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Սանթրյան Դավիթ • Գևորգյան Նարեկ • Բադալյան Արմեն • Բադալյան Սեդա • Բադալյան Ասյա - ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-րդ տեղերը հա...
Ավելին


2015-11-11    2-ՐԴ ՓՈԻԼ.ԱՐԱԲԿԻՐ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր հանդիպեցին Արաբկիր վարչական շրջանի 18 դպրոցների թիմեր: Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց ՀՀ ԿԳՆ Արաբկիր վարչական շրջանի թիվ 78 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. • Մանուչարյան Մարկ • Հայրապետյան Արման • Հակոբյան Արտավազդ • Գասպարյան Միլենա • Սարոյան Վարդգես - ներկայացուցիչ 2-րդ և 3-ր...
Ավելին


2015-11-10    2-ՐԴ ՓՈԻԼ. ԱՋԱՓՆՅԱԿ – ԴԱՎԹԱՇԵՆ
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ` համայնքային փուլի առաջին օրը հանդիպեցին Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դպրոցական թիմերը: Ընթացող պայքարում հաղթող ճանաչվեց ՀՀ ԿԳՆ Աջափնյակ վարչական շրջանի թիվ 168 հիմնական դպրոցը՝ հետևյալն կազմով. Երոյան Արա Փայտյան Հայկ Մկրտչյան Գարիկ Պողոսյան Իննա Քամալյան Մարինա - ներկայացուցիչ 2...
Ավելին


2015-11-10    ՄԵԿՆՐԿԵՑ ՀՀ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՇԱԽՄԱՏԻ 10-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ 2-ՐԴ ՓՈՒԼԸ
Այսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում մեկնարկեց Երևան քաղաքի դպրոցականների շախմատի 10-րդ օլիմպիադայի 2-րդ՝ համայնքային փուլը: Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հիմնադիր-տնօրեն Սմբատ Լպուտյանը, ներկայացուցիչներ Հայակական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունից...
Ավելին





Developed by 5165m Studio