ChessAcademy.am

Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը

2021-05-31

Սույն թվականի մայիսի 17-ից 31-ը ՀՀ-ում անցկացվեց  դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը:
Հանրապետության բոլոր դպրոցների  թիմերը իրենց ուժերը չափեցին երրորդ փուլի ուղեգրի համար:

Շնորհավորում ենք մրցանակակիրներին ու բոլոր մասնակիցներին և մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում բոլոր
նրանց, ովքեր իրենց մեծ ներդրումն ունեցան մրցաշարի կայացման գործում:

Ստորև ներկայացնում ենք Երևան քաղաքի և հանրապետության բոլոր տարածաշրջանների հաղթած թիմերի ցանկը:

   ՀՀ ԲՈԼՈՐ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆՆԵՐԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ    
N Մարզ Տարածաշրջան  Հաղթած թիմեր
1 Շիրակ Գյումրի  1–ին տեղ՝ «Ֆոտոն» վարժարան
2–րդ տեղ՝ Գյումրի N 11 հիմնական
  Արթիկ  Արթիկի 6-րդ դպրոց
  Ախուրյան  Ախուրյանի N 1 հիմնական 
  Անի  Բագրավանի միջնակարգ դպրոց 
  Աշոցք Աշոցքի միջնակարգ
  Ամասիա Ամասիայի միջնակարգ
2 Գեղարքունիք Ճամբարակ Ճամբարակի 1
    Սևան  Զովաբերի միջն.
  Վարդենիս Վարդենիսի 4
  Մարտունի Վարդենիքի կրթահամալիր
  Գավառ  Սարուխանի 2-րդ միջնակարգ դպրոց
3 Արագածոտն Թալին  Թալինի 2-րդ դպրոց
    Ապարան Ապարանի համար 1-ին դպրոց
  Աշտարակ   Աշտարակի 5-րդ դպրոց  
4 Լոռի Ստեփանավան 2-րդ դպրոց
    Տաշիր  1-ի դպրոց
  Ալավերդի Թեղուտի միջն. 
  Վանաձոր, Գուգարք   1-ին տեղ՝ Վանաձորի 4,
2-րդ տեղ՝ Վանաձորի 18
  Սպիտակ     Սպիտակի թիվ 1 դպրոց
5 Արմավիր Էջմիածին 1-ի տեղ՝ Գայի դպրոց, 
2-րդ տեղ՝ 12-րդ դպրոց
    Արմավիր 1-ի տեղ՝ 5-րդ դպրոց
2-րդ տեղ՝  Հացիկի միջն
  Բաղրամյանի շրջան  Մյասնիկյանի դպրոց 
6 Վայոց Ձոր Ջերմուկ Մաքսիմ Գորկու համար 1-ին դպրոց 
    Վայք Վայքի հիմնական դպրոց 
  Եղեգնաձոր Եղեգնաձորի  1-ին դպրոց 
7 Տավուշ Իջևան Իջևանի թիվ 5 դպրոց
    Բերդ Բերդի թիվ  3 դպրոց
  Դիլիջան Դիլիջանի կենտրոնական դպրոց
  Նոյեմբերյան Բերդավանի միջն դպրոց 
8 Սյունիք  Գորիս Գորիսի թիվ 1 դպրոց 
    Սիսիան Սիսիանի թիվ 2 հիմնական դպրոց
  Կապան Կապանի թիվ 6 հիմնական դպրոց
  Քաջարան   Քաջարանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց
  Մեղրի Ագարակի հիմնական դպրոց
9 Կոտայք Հրազդան Հրազդանի թիվ 11
    Աբովյան 1-տեղ՝ Աբովյանի 5-րդ 
2-րդ տեղ՝ Աբովյանի 2-րդ
  Չարենցավան Չարենցավանի թիվ 5 հիմնական դպրոց
  Եղվարդ Եղվարդի թիվ 3 հիմնական դպրոց
10 Արարատ Արտաշատ  Արտաշատի համար 1 դպրոց 
    Մասիս Մասիսի համար 3-րդ
  Վեդի, Արարատ  Վեդիի համար 2 դպրոց 

 

     ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ
N Վարչական շրջան  Հաղթած թիմեր
1  Էրեբունի և Նուբարաշեն թիվ 35 հիմնական դպրոց
2 Աջափնյակ և Դավթաշեն թիվ 153 հիմնական դպրոց
3 Արաբկիր թիվ 130 հիմնական դպրոց
4 Մալաթիա-Սեբաստիա թիվ 11 հիմնական դպրոց
5 Նոր-Նորք, Նորք Մարաշ Էլիտա հեղինակային միջազգային դպրոց
6 Կենտրոն թիվ 19 հիմնական դպրոց 
7 Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց
8 Շենգավիթ «Քվանտ» վարժարան



Developed by 5165m Studio